Elektronická účtenka podle zákona o EET

zpět na výpis

Od prosince 2016 byla v České republice „naostro“ spuštěna tzv. elektronická evidence tržeb („EET“). V rámci EET jsou podnikatelé v ubytovacích a stravovacích službách, velkoobchodníci a maloobchodníci a postupně další kategorie podnikatelů povinni podle zákona č. 112/2016 Sb., o evidenci tržeb („ZEET“), evidovat každou přijatou tržbu a vystavit účtenku zákazníkovi. Vzhledem k tomu, že řada podnikatelů podniká způsobem, při kterém nedochází k fyzickému setkání mezi podnikatelem a zákazníkem – to se týká především e-shopů – vzniká v souvislosti s EET otázka, zda lze zákazníkovi vystavit účtenku i jiným způsobem, než jejím klasickým vytištěním a předáním. Jinými slovy – lze podle ZEET vystavit zákazníkovi elektronickou účtenku?


Aktuálně

všechny publikace

Upozornění na zneužití jména naší kanceláře VíceSkrýt

Zavřít

Zaznamenali jsme případy, kdy došlo ke zneužití našeho jména třetí osobou. Tyto osoby rozesílají zprávy, které mohou působit jako naše oficiální komunikace.

Upozorňujeme, že tyto e-maily nejsou zasílány naší kanceláří a mohou obsahovat zavádějící informace, škodlivé odkazy nebo výzvy k poskytnutí osobních či jiných citlivých údajů.

Důrazně doporučujeme u podezřelých e-mailů:

  • na tyto e-maily nereagovat
  • neotevírat přílohy
  • neklikat na uvedené odkazy
  • v případě pochybností se obrátit přímo na naši kancelář prostřednictvím oficiálních kontaktů uvedených na našem webu
Náhled podvodného e-mailu

Situaci aktivně řešíme a přijali jsme potřebná opatření, abychom těmto incidentům zabránili.

Děkujeme za pochopení a vaši obezřetnost.