Zelené příležitosti. Inspirujte se tipy, jak posunout svůj byznys díky ESG

zpět na výpis

ESG. Pro mnohé stále abstraktní zkratka, ale strkat před ní hlavu do písku se nevyplácí. Místo pštrosího přístupu je lepší hledat v „zelené vlně“ nové příležitosti. Jak můžou udržitelnost a s ní spojené legislativní změny pomoci změnit byznys k lepšímu, radí Erik Kolan a Libor Němec z advokátní kanceláře Glatzová & Co.

Povinnost nefinančního reportingu nadělá firmám nové starosti – ty velké musí začít sbírat data od roku 2025 a o rok později o svém přístupu k udržitelnosti začít veřejně reportovat. Menší a střední kótované firmy čeká to samé kolečko o rok později.

„ESG a reporting ale není potřeba brát jen jako nutné zlo,“ myslí si partner advokátní kanceláře Glatzová & Co. Libor Němec. „Firmy to mohou brát i jako příležitost ukázat se v dobrém světle,“ doplňuje ho další partner advokátní kanceláře Erik Kolan.

O image a konkurenční výhodě se v souvislosti s ESG a nefinančním reportováním mluví stále častěji. Podle loňské CSR studie agentury Ipsos až 72 procent spotřebitelů vnímá odpovědnost a udržitelnost firem jako přidanou hodnotu svých produktů nebo služeb

Celkem 44 procent ji považuje za důležitý aspekt při nákupu. Férovost k vlastním zaměstnancům je pak na špici požadavků, které Češi na firmy kladou.

Právníci Glatzová & Co. už teď pomáhají klientům s přípravou na finanční i nefinanční reporting, nastavují jim vnitřní fungování, metodiky, pravidla a předpisy a ladí firemní vize s legislativními požadavky. Na správně nastavené firemní cíle pak firma může mnohem snáz navázat samotný sběr dat.

(Zbytek článku na odkazu níže)


Aktuálně

všechny napsali o nás
CZ
SK
napsali o nás

Top 100 českého právního byznysu

Mezi stovkou výjimečných českých byznysových právniček je opět vedoucí advokátka naší kanceláře Jarmila Tornová.

CZ
SK
napsali o nás

Hledání kostlivců

Forbes řijen 2023 Asistovali u fúze Avastu s NortonLifeLock, pro Pale Fire Capital připravovali nákup podílu ve výrobci tepelných čerpadel Acond a když americký gigant Cisco od Reflex Capital kupoval…