Vladimíra Glatzová again in the Top 50 Most Influential Women in the Czech Republic

Back to list

Every year, Forbes magazine announces a ranking of the most influential women in the Czech Republic. As Forbes states: "These are the women who influence the way we are in our country. Politicians, lawyers, entrepreneurs, managers, scientists, investors, philanthropists. Take a look at 195 faces who are changing the Czech Republic for the better."

We are proud that our founding partner Vladimíra Glatzová is never missing from this list. This time, she is the only attorney to be ranked in the top 50. She herself adds to this award: "I very much appreciate the award and congratulate all the ranked women. I am glad to see more and more of us in leadership roles. I think women are enriching and diversifying the world of business and politics with their different approach."  

Vladimíra founded Glatzová & Co. 30 years ago. In that time, we have built a reputation as a leading law firm defined primarily by excellence, professionalism and a creative approach to problem solving.


News

All napsali o nás
napsali o nás

Forbes 200 nejvlivnějších žen Česka 2024

Žebříček nejvlivnějších žen Česka vydává Forbes už potřinácté; letošní je největší ve své historii. Forbes v něm představuje dvě stovky jmen významných Češek z nejrůznějších oblastí, od veřejné sféry…

napsali o nás

Sehraný tým profesionálů na vaší straně

Nezávislá advokátní kancelář Glatzová & Co. je na českém trhu už 30 let. Za tu dobu stále organicky roste a může se pochlubit nejen velkými znalostmi a zkušenostmi, ale i stabilitou a výjimečnou…