Libor Němec na FINfestu

Back to list

Letos proběhl již dvanáctý ročník FINfestu, jehož součástí byla i panelová diskuze na velmi aktuální téma „Odpovědnost poradce při distribuci neregulovaných investičních produktů“. Jedním z řečníků byl JUDr. Libor Němec, Ph.D., partner advokátní kanceláře Glatzová & Co.

Panelová diskuze je jedním z 33 bodů programu Finančního festivalu pro finanční profesionály s názvem „Přežití vs. úspěch“, který se konal v Praze 2. května 2023. Hlavními tématy byly: finanční poradenství, financování bydlení, investování, osobní rozvoj a pojištění. Po celý den se v pěti sálech během celého programu vystřídalo více než sedmdesát řečníků – advokáti, top manažeři, analytici, majitelé společností či odborní konzultanti.

Panelová diskuze „Odpovědnost poradce při distribuci neregulovaných investičních produktů", kterou moderovala Michaela Studnička Skálová, hledala odpovědi na otázky jak předem identifikovat riziko problémové emise, jakou odpovědnost má finanční poradce, když emitent nedostojí svým povinnostem, zda má klient nárok na kompenzaci od poradce nebo kdo je zodpovědný za ztrátovou investici a kdo a za jakých podmínek je povinen nahradit způsobenou škodu.

Vedle Libora Němce, který se specializuje na bankovnictví a finance a regulaci finančních služeb, se této diskuze účastnili také Jan Pivoda (AK Svoboda Koubková advokáti), Jan Langmajer (advokát a insolvenční správce) a Martin Dočekal (investiční analytik).


News

All News
News

Glatzová & Co. publikovala v přehledu ICLG - Fintech 2024

V rámci 8. vydání mezinárodního přehledu vydávaného ve spolupráci s kanceláří Slaughter and May, Libor Němec, partner naší kanceláře a advokátky Andrea Pišvejcová, Gabriela Prášková a Erika Novotná s…